Чистий профіт. Чому “Шахтар” дуже виграв від трансферу Мампассі – Sportanalytic.com

4646_ma.jpg

Зовсім нещодавно “Шахтар” остаточно оформив трансфер свого захисника Марка Мампассі в московський “Локомотив”. Повідомляє сайт Sportanalytic.com.

Марку всього 18 років, він є темношкірим українцем (поки що), адже народжений у сім’ї українки та конголезця. Свого часу Мампассі виступав за різноманітні юніорські команди “Шахтаря”, а потім пішов в оренду у “Маріуполь”, де цього сезону грав під керівництвом Остапа Маркевича. Чутки про інтерес до Марка з’явилися восени, але спершу говорили про зацікавленість московського “Спартака”. Потім виявилося, що претендентом був “Локомотив”, а сума трансферну оцінювалася на рівні неймовірних 4 мільйонів євро. Офіційно її так ніхто й не розголосив, але кажуть, що вона коливається між 3 та 4 мільйонами в європейській валюті. Джерела стверджують, що частка агента Вадима Шаблія за цей трансфер склала 400 тисяч євро.

Потрібно сказати, що на даний момент від цього трансферу найбільше виграв “Шахтар”. Мабуть, не варто казати, що “гірники” не вважають Мампассі особливо перспективним, адже інакше підпускали б його в основу, а не віддавали в “Маріуполь”. Тим паче, що навіть в останній команді УПЛ він не особливо виділявся на фоні партнерів. В основі “Шахтаря” грають значно сильніші за Марка футболісти, як от Микола Матвієнко, Вітау та Валерій Бондар, а чекати ще три або чотири роки? Краще вже взяти хороші гроші просто зараз. “Локомотив” же останнім часом став робити ставку на молодих футболістів, це була програма Ральфа Рангніка. Очевидно, що саме згідно з нею і було придбано Мампассі. Але Рангнік вже очолює “Манчестер Юнайтед”, тож чи не розвалиться тепер його справа в “Локомотиві”?

Окрема тема навколо переходу Мампассі – виступи за збірну України. Останнім часом він грав за юнацьку команду, а чутки стверджували, що в Росії його хочуть натуралізувати. Спершу потрібно підкреслити, що можливості для цього є, адже Марк не зіграв жодного матчу за національну збірну України, а його дідусь та бабуся з Росії, тобто є варіант швидко отримати тамтешній паспорт. Цікаво, що сам Мампассі вже після переходу в “Локомотив” висловив бажання й далі грати за юнацьку збірну України, але скидається на те, що це перший хід у довгій комбінації. Всі розуміють, що з чемпіонату Росії зараз нікого в збірну України не візьмуть. А це дасть можливість Мампассі ображено надути губи і сказати: “Ага, якщо мене не беруть в Україну, тоді я образився і гратиму за Росію”. Не надто складна багатоходівка, але на Росії вже давно впевнені в тому, що вони хитріші за інших. Вони там за поребриком взагалі дуже дивні…

Ігор Цвик, головний редактор Sportanalytic.com

Сайт Sportanalytic.com, читай новини про спорт українською!

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *