ШАХРАЙЧУК: «За збірну України грають ті, хто не проходить в основу в клубі» – Спорт.ua

Наставник збірної України з хокею Вадим Шахрайчук оцінив три поразки команди на міжнародному турнірі у Польщі. Україна поступилася Угорщині, Франції та Польщі.

Збірна змушена грати без ключових гравців Донбасу та інших представників Суперліги.

– Звісно, плануючи участь у турнірі в Польщі заздалегідь, ми мали трохи іншу кадрову ситуацію. Ми не знали, що не зможемо розраховувати на понад половину хокеїстів, які були в списку кандидатів. Обираючи суперників, ми хотіли грати з командами, до яких збираємося вийти в найближчому майбутньому. Не маю сумніву, що виступаючи найсильнішим складом, ми виглядали б значно краще. Але виходили з тих реалій, які склалися на цей час, я задоволений самовіддачею хлопців під час усіх трьох матчів у Битомі, їх бажанням грати і битися. Провальними для нас вийшли лише п’ять-сім хвилин поєдинку з поляками. Решту ігрового часу впродовж трьох матчів ми боролися з суперниками на рівних.

Так, зазнали двох прикрих поразок – пропустили за вісім секунд до завершення овертайму в першому матчі, отримали вирішальну шайбу після рикошету в зустрічі з французами. Проте всі три поєдинки – то колосальний досвід для кожного з хокеїстів. У внутрішньому чемпіонаті схожого рівня суперництва їм бракує. Хлопці відчули, в який хокей зараз грають у Європі. То – швидка, контактна гра, в якій рішення треба приймати набагато швидше, ніж наші гравці звикли. Зважаючи на це, бачу від Різдвяного кубка лише позитив.

– Протягом цих трьох поєдинків за національну збірну України дебютувало шестеро хокеїстів. Як оціните їх гру?

– Ще перед від’їздом сказав хлопцям, що парадокс нашої команди полягає в тому, що в ній грають хокеїсти, частина з яких не потрапляє до складів своїх клубів чи перебуває там на другорядних ролях. Для гравців то був унікальний шанс. І вони зіграли на максимумі, наскільки могли і наскільки готові на сьогодні. Приємно здивував Євген Фадєєв. Особливо з урахуванням, що ми відчуваємо великі труднощі з центральними нападниками. Можна сказати, що Євген став головним відкриттям цих зборів. Також відзначу сильну гру воротаря Сергія Писаренка. Ми слідкували за ним у внутрішньому чемпіонаті. В Сергія були сильні матчі за «Дніпро». Було б гріх не надати Писаренку шанс. Сергій довів, що є реальним претендентом на місце в заявці збірної на чемпіонат світу.

– Якщо не враховувати тих людей, котрі вирішили виступати в так званій «суперлізі», в Битомі ми побачили весь наш кадровий потенціал чи резерви для підсилення ще є?

– Є кілька цікавих нам хлопців, котрі виступають у Північній Америці. Ми за ними стежимо. Прізвищ поки називати не буду, але ми слідкуємо за всіми хокеїстами і надамо шанс кожному, хто має бажання грати за національну збірну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *