Ординар, експрес та система в ставках на спорт

Прогнози на спорт однозначно можуть приносити стабільний фінансовий дохід. З іншого боку, статистика показує, що приблизно 9 з 10 гравців програють більше і частіше, ніж виграють. Секрет успіху є, причому він не так складний. Щоб вигравати в букмекерській конторі, потрібно дотримуватися принципів обраної стратегії, не допускати випадкових ставок і грамотно аналізувати матчі і лінію. Розберемося, як робити ставки на спорт що потрібно знати.

 

Букмекерські контори пропонують гравцям три види ставок: ординар, експрес і система. Найпростішою ставкою є ординар – прогноз на один результат однієї події. Приклади ординарів:

  • перемога Новака Джоковича;
  • непрограш «Барселони»;
  • тотал більше 223,5 в матчі NBA.

Експрес включає два і більше матчів. Букмекери дозволяють додавати в ставку-експрес тільки незв’язані один з одним результати. Наприклад, не вийде поставити одночасно на перемогу «Реала» і тотал більше 2,5 в тому ж матчі, якщо це не комбінована ставка. Для розрахунку виграшу по експресу потрібно перемножити коефіцієнти всіх результатів, а потім помножити на суму ставки. Недолік експрес-ставок в тому, що навіть один програшний результат призведе до програшу всієї ставки. В деяких конторах ставки на спорт з бонусом дозволяють повернути суму парі в навіть в разі програшу.

Найскладнішими є ставки-системи. Система – це такий вид парі, при якому гравець може отримати прибуток, навіть якщо допустить одну або кілька помилок. Можна сказати, що система є комбінацією декількох експресів. Прогнозист отримує прибуток тільки за тими експресами, в яких всі результати збіглися. Система «3 з 5» означає, що гравець прогнозує результати п’яти подій, але навіть трьох виграшних результатів буде досить, щоб повернути хоча б частину ставки.

Які бувають ставки в спорті

Більшість гравців починає в букмекерських конторах саме з прогнозування основних результатів. У футболі і хокеї може бути три основних результату: перемога господарів, перемога гостей і нічия. В інших видах спорту (теніс, волейбол) нічия виключена. У розписі матчів перемога першої команди позначається «П1», другий – «П2», нічия – «Х». Трохи більш складними є так звані подвійні наслідки. Наприклад, у футболі це може бути непрограш команди господарів або відсутність нічийного результату.

Що таке тотал і фора в ставках на спорт

Якщо ви не знаєте роблячи ставки на спорт що таке тотал, то це кількість голів (очок, геймів), забитих (набраних) протягом всього матчу або окремої його частини. Наприклад, якщо баскетбольний матч завершився з рахунком 100:112, то загальний тотал складе 212 очок. Тотали бувають цілими і дробовими: в першому випадку можливе повернення ставки, у другому – тільки виграш чи програш. У багатьох букмекерських конторах приймаються ставки на тотали окремих частин матчу: тайму, 15-хвилинного відрізка (футбол), сету (теніс, волейбол), чверті або половини (баскетбол).

Фора – це гандикап у вигляді певної кількості голів (очок), який дається менш сильному супернику для зрівняння шансів у грі з фаворитом. Фори бувають мінусовими і плюсовими, а також цілими і дробовими. Фора (-1,5) в футболі означає, що навіть якщо від результату команди відняти «півтора» голи, вона все одно переможе. Цій форі задовольняють будь-які перемоги з різницею в два голи і більше.

Додаткові маркети в ставках на спорт

Ставки на основні результати, фори і тотали є в розпису кожного без винятку букмекера. Разом з розвитком ринку ставок зростає і різноманітність пропозицій в лінії і розпису. Ось кілька найпоширеніших додаткових результатів для популярних видів спорту:

  • футбол: тайм/матч, точний рахунок, авторство голів, вольова перемога, статистичні показники, результати 15-хвилинних відрізків матчу;
  • баскетбол: перемога з урахуванням овертайму, овертайм буде/не буде, порівняння результативності чвертей;
  • теніс: чет / непарне, тай-брейк буде / не буде, вольова перемога, кількість брейків, подвійних помилок, відсоток першої (другої) подачі;
  • хокей: чи буде овертайм, перемога з урахуванням овертайму, порівняння результативності періодів, обидві заб’ють, обидві заб’ють в періоді, нічия хоча б в одному періоді і т.д.

Багато букмекерських контор пропонують довгострокові ставки на спорт сьогодні – такі парі, результати яких стануть відомі лише через кілька тижнів / місяців. Наприклад, це ставки на переможця Ліги чемпіонів або Ліги Європи, чемпіонство в NBA, статус першої ракетки світу в тенісі та інші варіанти.

Що потрібно знати для ставок на спорт в лайві

Майже кожна букмекерська контора пропонує гравцям live-ставки (прогнози протягом матчу). Якщо класичні ставки на спорт сьогодні по prematch-лінії оформлюються ще до початку матчу, то в live-режимі можна робити ставки на спорт в будь-який момент гри. Ось кілька особливостей лайв-ставок в букмекерських конторах.

Онлайн-трансляції. Багато подій з live-розділу транслюються в режимі реального часу. Зазвичай букмекерські контори підключають відеотрансляції прямо на сайті, і гравці можуть спостерігати за ходом матчів, не витрачаючи час на пошук посилань.

Зміна розкладів. Іноді буває так, що передматчеві очікування не справджуються вже в перші хвилини гри. Наприклад, призначений на перших хвилина пенальті значно змінює котирування в футбольному матчі. Вміла гра в лайві знижує ймовірність програшу.

Вірогідність знайти вилку. У волейбольних і тенісних матчах (особливо між приблизно рівними суперниками) рахунок змінюється кожні кілька секунд. Відповідно, змінюються і коефіцієнти. Якщо зловити коефіцієнти більше 2,0 на кожного з суперників, можна зробити ставки на спорт, що забезпечують прибуток при будь-якому результаті.

Де краще робити ставки на спорт сьогодні

При виборі букмекерської контори потрібно враховувати її надійність і гарантії виплати виграшів. Важливо звернути увагу на повноту букмекерської лінії і оцінити величину маржі. Різниця в кілька сотих в коефіцієнтах може здатися незначною, але на дистанції принесе куди більше виграшів. Ось кілька перевірених букмекерських контор, які однозначно можна рекомендувати для ставок на спорт як новачкам, так і професіоналам. Якщо не вирішили, де краще робити ставки в спорті, зверніть увагу на наступні контори.

Букмекери, що пропонують ставки на спорт з бонусом

Фаворит. На сайті favoritsport.com.ua представлені події по 30+ видів спорту, є лайв-ставки, приймаються парі на кіберспорт і неспортивні події, наприклад, вибори та референдуми. Коефіцієнти на рівноімовірні результати найчастіше складають 1,88 – 1,88. На топ-матчі букмекер завжди знижує маржу.

William Hill. Найбільша букмекерська контора, яка приймає ставки в спорті з 1930-х років. Букмекер орієнтований на Західну Європу, але приймає гравців з більшості країн світу. Серед переваг Вільям Хілл – вигідні коефіцієнти, швидкі виплати і регулярні акції для всіх гравців.

Bet365. Один з топових букмекерів Європи недоступний українською або російською мовами. Якщо з англійською все добре – сміливо вибирайте цю контору, щоб робити ставки на спорт з бонусом на футбол, теніс, баскетбол, хокей і навіть собачі забіги. Трансляції подій в лайв можна дивитися прямо на сайті.