46-річна Оксана Чусовітіна завершила кар’єру

46-річна Оксана Чусовітіна завершила кар’єру. Вона — єдина в історії спортивна гімнастка, яка була на восьми Олімпіадах – Громадське | hromadske.ua

На Олімпійських іграх у Токіо в неділю, 25 липня, про завершення кар’єри оголосила спортивна гімнастка Оксана Чусовітіна з Узбекистану. Вона ввійшла в історію як єдина спортивна гімнастка, яка за майже 30 років кар’єри взяла участь у восьми літніх Олімпійських іграх.

На Олімпіаді в Токіо 25 липня Чусовітіна брала участь у кваліфікаційних змаганнях в опорному стрибку — своїй коронній дисципліні, — але посіла 14-те місце і не потрапила у фінал. 46-річна Чусовітіна змагалася нарівні з 16-річними спортсменками — ті ще не народилися, коли гімнастка встигла взяти участь у трьох Олімпіадах.

«Я сьогодні і щаслива, й нещасна, тому що зробила цей стрибок. І неважливо, чи потрапила я у фінал, чи ні, але я сказала “до побачення”. Хоча серце трохи й болить», — сказала Чусовітіна після виступу на Олімпіаді в Токіо журналістам. Вона додала, що повертатися в спорт не буде: «У мене стільки справ, пора надолужувати».

Оксана Чусовітіна на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики. Данія, 2006 рік

Фото:

Matt Dunham / AP

«Я плакала слізьми щастя, оскільки так багато людей так довго мене підтримували. Я жива. Я щаслива. Я стою тут без травм і можу стояти самостійно!» — наводить слова Чусовітіної BBC.

Майже ідучи зі сцени, гімнастка показала руками серце, обійняла колег і зі слізьми на очах пішла з майданчика. Її проводжали оплесками інші спортсмени й нечисленні глядачі, які змогли прийти на змагання.

Олімпійська кар’єра Оксани Чусовітіної розпочалася у 1992 році зі змагань у Барселоні, де вона завоювала золоту медаль у командній першості в складі об’єднаної команди республік колишнього СРСР. У 2002 році Чусовітіна переїхала в Німеччину і виступала за країну з 2006 по 2012 рік, зокрема завоювала «срібло» на Олімпіаді в Пекіні у 2008 році.

Оксана Чусовітіна на Літніх Олімпійських іграх-2008. Пекін, Китай

Фото:

Amy Sancetta / AP

Загалом в активі гімнастки — одинадцять медалей чемпіонатів світу й п’ять медалей чемпіонатів Європи. Чусовітіна у 2016 році потрапила до книги рекордів Гіннеса як єдина у світі гімнастка, яка брала участь у семи літніх Олімпіадах.

У 2020 році спортсменку назвали на батьківщині в Узбекистані найкращим спортсменом десятиліття. Також вона до завершення своєї кар’єри була єдиним чинним спортсменом, що перебуває в міжнародній Залі Слави спортивної гімнастики.

читайте також

Літня Олімпіада відбуватиметься в Токіо з 23 липня до 9 серпня. Олімпійські ігри мали відбутися там ще у 2020 році, але тоді через пандемію коронавірусу змагання перенесли на рік.

Україну на змаганнях представляють понад 150 спортсменів, які виступають у 25 видах спорту. 23 липня українські спортсмени розпочали свій виступ на Олімпійських іграх у Токіо, взявши участь у кваліфікації зі стрільби з лука серед чоловіків та жінок.

Поки в України дві медалі на Олімпіаді-2020. «Бронзу» здобула дзюдоїстка Дар’я Білодід. Шпажист Ігор Рейзлін у фіналі чоловічого турніру у шпазі на Олімпійських іграх у Токіо також виборов «бронзу».

читайте також

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *