Андрій ШЕВЧЕНКО: «Хочу досягти чогось як тренер» – Спорт.ua

Сьогодні відбулася презентація Андрія Шевченка в якості головного тренера «Дженоа». Після цього український фахівець відповів на запитання журналістів:

– Це дуже важливий момент у моїй кар’єрі тренера. Хочу подякувати керівництву та проекту «Дженоа» за те, що повернули мене до Італії, країни, з якою маю особливий зв’язок. Я сподіваюсь продовжити тренерську кар’єру. «Дженоа» – дуже важливий клуб, це проект, який для мене дуже багато значить. Наша головна мета – грати в Серії А наступного року, і єдиний відомий мені спосіб досягти цього – це працювати. Я зроблю все, віддам себе, щоб досягти цього результату.

Цей проект мене переконав. Я вірю, що «Дженоа» може зробити великі справи в Італії в майбутньому. Безперечно, нам будуть потрібні вболівальники. Я грав у Генуї і це були дуже складні матчі. Я дуже добре пам’ятаю, як грав проти 12 гравців, бо 12-м гравцем «Дженоа» були вболівальники. Я сподіваюся, що вони будуть із нами, бо нам потрібна велика підтримка.

У мене були контакти з новими власниками, розмови були довгими. Команда потребує посилення, і оскільки наша мета – грати наступного сезону в Серії А, думаю, нам доведеться добре попрацювати на трансферному ринку.

Усі хлопці у команді – дуже хороші та готові працювати. Я думаю, що перша мета – досягти позиції у турнірній таблиці, де ми зможемо зітхнути вільніше та добре попрацювати. Ми повинні натиснути, щоб досягти місця в таблиці, де ми зможемо це зробити.

Італія – важлива футбольна країна, італійська школа важлива. Для мене робота з такими тренерами, як Анчелотті, Дзаккероні та Чезаре Мальдіні, була великим досвідом. Тренерська робота в Італії означає вхід у світ італійського футболу, щоб мати змогу змагатися із великими тренерами, які зараз працюють в Італії. Це виклик, який стимулює мене.

– Паралельно боротьбі за збереження прописки у Серії А, Кубок Італії буде метою команди?
– Важливіше врятуватися. Ми повинні докласти багато зусиль, багато працювати та спробувати знайти рішення для досягнення цієї мети. Я та моя команда працюємо для цього.

– Вам не страшно братися за клубну роботу?
– Я готовий до цього, чекав на можливість попрацювати в клубі. Звичайно, зараз є чим зайнятися, але мене це не лякає. Це дає мені стимул працювати старанніше та шукати нові рішення лише на благо «Дженоа».

– Ви говорили з Берлусконі?
– Я говорив з Галліані. Я ще не говорив із президентом, ми поспілкуємося найближчими днями.

– «Дженоа» гратиме в атакувальний чи оборонний футбол?
– «Дженоа» історично була дуже агресивною, особливо вдома. Я намагатимусь збалансувати команду. Нам потрібно мати ідеальний баланс та розуміти наші потреби. Тепер у нас буде період тренувань, а потім ми вступимо у фазу дуже складних та важливих матчів. Ми маємо бути готові.

– Як ви боретесь зі страхом?
– Потрібен правильний менталітет. Поговоривши з гравцями, я відчув бажання покращити ситуацію. Я думаю, що, маючи велике бажання та правильну структуру на полі, ми можемо покращити ситуацію.

– Якось ви були в Генуї в якості тренера збірної України. Коли ви плакали біля мосту Моранді (обрушився в серпні 2018 року і забрав життя 43 людей, – прим.), ви не могли собі уявити, що тренуватимете «Дженоа»?
– Я багато думав, перш ніж ухвалити це рішення. Ця історія також підштовхнула мене до цього рішення. Генуя має велике серце.

Мій Золотий м’яч – це минуле. Я хочу досягти чогось як тренер. Я намагатимусь зробити все, щоб ці стосунки були довгими.

– Ваш перший матч буде проти «Роми» Моуріньо.
– Я дуже поважаю Жозе Моуріньо. Його приїзд багато дав італійському футболу. Я знаю, що ми маємо грати з «Ромою», я його дуже поважаю.

– Ви плануєте адаптуватися під команду чи гратимете за певною схемою?
– Я думаю, що ця команда має певні характеристики. Зараз ми добре тренуватимемося, будемо дивитися, в якій схемі команда може грати краще. Одними з них можуть бути 3-5-2 або 4-3-3.

– Які ваші стосунки з Маурою Тассотті?
– Ми знайомі вже дуже багато років. Наші стосунки не лише робочі – у нас глибока дружба.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *