(Анти) Герой футбольного дня. Микола Шапаренко – UA-Футбол

Важливий контекст. Важливо те, з яким акцентом та в якій ситуації ти говориш ті чи інші речі. Селезньов на тренуваннях “Минаю”, наприклад, хорватові Матічу говорить “ну ти серб”, але ніхто навіть не думає ображатися. А назви хорвата “сербом” (як і нормального українця – “росіянином”) в якомусь іншому контексті – і ризикуєш отримати стусана по пиці.

Ще кілька років тому він був простим хлопцем, який ледь не плакав перед камерою, згадуючи, як Лужний з Хацкевичем гнобили його на тренуваннях. А вже зараз Микола Шапаренко – крутий перспективний футболіст. Зараз його хвалять за гол у ворота збірної Франції, виділяють як чи не єдину світлу пляму у беззубо-імпотентній грі “Динамо” на “Камп Ноу”, його усереднений xG високий, а загальні характеристики пов’язані з постійним просуванням м’яча уперед. Прекрасно, але чи дає це право переступати межу?

(Анти) Герой футбольного дня. Микола Шапаренко - изображение 1

Саморобні “адвокати” Шапаренка оперують одним єдиним аргументом. Мовляв, назвати темношкірого темношкірим – це нормально, але забувають про контекст. Який у цьому зміст? Навіщо на футбольному полі акцентувати на кольорі шкіри іншої людини? Та ще й суперника, та ще й у матчі, де в тебе не клеїться гра, а очки втрачати не можна. В такому недоречному контексті навіть проста констатація факту – це расизм.

Читайте такожПавлов: З такою зачіскою як у Шапаренка у мене б і Марадона не грав

Ті, хто зараз захищають Шапаренка, мають коротку пам’ять. Вони забули історію з Миколою Павловим, який на початку дорослої кар’єри Шапаренка публічно загострив увагу на шевелюрі гравця. “Єдине, що Колі заважає – це його зачіска. Бігає полем і весь час відволікається, щоб поправляти волосся“, – сказав тренер, обрушивши на себе лавину критики. “Совок”, “старий маразматик”, “латентний гей, що задивляється на хлопчиків” і багато іншої гидоти писали йому в коментарях ті, хто сьогодні захищає Шапаренка. Але ж Павлов тоді просто констатував факт. До того ж цілком доречний та зрозумілий за контекстом – велике волосся у деяких ситуаціях реально здатне перешкодити добрій грі у футбол. А який стосунок до гри має факт кольору шкіри Рангела, на якому акцентував Микола у грі з “Ворсклою”? Але ж наш народ любить подвійні стандарти: образили Шапаренка – маразматик і мерзотник, образив Шапаренко – це просто констатація факту.

(Анти) Герой футбольного дня. Микола Шапаренко - изображение 2

Важко сказати, чи буде Шапаренкові якесь покарання від компетентних органів. Наші арбітри настільки бездарні, що можуть чути та говорити про расизм на футбольному полі, але не здатні показати це у рапорті про матч. Ну тоді хоча б публікаціями та дописами спробуємо достукатися до сумління Миколи Шапаренка. Хоча… навряд чи він тепер читає пресу. Тепер він зірка, а не просто хлопчак, який кілька років тому ледь не плакав перед камерами, пригадуючи давні образи…


Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *