Без шансів для Хемілтона. Ферстаппен легко виграв Гран-прі Нідерландів – Спорт.ua

Топ-10: Ферстаппен, Хемілтон, Боттас, Гаслі, Леклер, Алонсо, Сайнс, Перес, Окон, Норріс

Очко за найшвидше коло: Льюїс Хемілтон (Мерседес)

Макс Ферстаппен не тільки виграв домашню кваліфікацію Гран-прі Нідерландів, а й здобув важливу перевагу, так як на вузькій трасі дуже складно обганяти. Правда, була і проблема: Ферстаппен знову залишається один проти двох Мерседесів, так як напарник Серхіо Перес провалив кваліфікацію і починав з піт-лейн. Втім, Макс стартував дуже впевнено і не дав Хемілтону шансів. Топ-5 становили Ферстаппен, Хемілтон, Боттас, Гаслі і Леклер.

З огляду на конфігурацію траси, на обгони розраховувати не доводилося, а на перших колах найцікавішою була боротьба напарників Алонсо і Окона. Попереду ж Ферстаппен спокійно створив відрив в 3-4 секунди і поступово відривався від Льюїса.

У підсумку гонка перейшла в стратегічну частину з головним питанням – один або два піт-стопа для лідерів? Два піт-стопа. Першим поїхав Хемілтон і механіки провели зупинку з невеликою затримкою, а відразу за ним в бокси вирушив Макс. На 1-е місце вийшов Боттас, якому вибрали стретегію одного піта. Валттері перед своєю зупинкою трохи притримав Ферстаппена, але Макс легко пройшов фіна і повернув собі лідерство. Хемілтон був поруч, але не міг підтримувати темп Ред Булла. У Биків є перевага на цій трасі.

На другий піт Хемілтон знову поїхав першим і отримав шини медіум, тоді як у Макса залишався більш повільний комплект хард. По радіо Хемілтон скаржився команді, що не потрібно було ставити медіум і команда допустила помилку. А на трасі Льюїс з кожним колом відставав від Макса і не був здатний тримати його темп. Топ-3 замикав Боттас.

В результаті Макс досить легко довів справу до перемоги і не залишив шансів Хемілтону на цій трасі. Ферстаппен повернув собі лідерство в загальному заліку.

В кінці навіть розгорілася невелика драма, яку Мерседес сам собі створив. Боттас заїхав за новою гумою і показав найшвидше коло, хоча керівництво по радіо попросило його цього не робити. При цьому Валттері, швидше за все, залишає Мерседес за підсумками сезону, тому йому все одно, що там говорять.

Втім, Хемілтон і сам заїхав за новою гумою, щоб все ж відібрати собі очко за якнайшвиде коло.

Відзначимо відмінний пілотаж П’єра Гаслі, який фінішував 4-м, а також подвійний фініш в топ-7 Феррарі. Скудерія в Кубку конструкторів обійшла Макларен.

Крім того, двома болідами в топ-10 заїхали Альпін, а Серхіо Перес зумів прорватися на 8-е місце, стартуючи з піт-лейн.

Загальний залік

1. Макс Ферстаппен (Ред Булл) – 224,5
2. Льюїс Хемілтон (Мерседес) – 221,5
3. Валттері Боттас (Мерседес) – 123
4. Ландо Норріс (Макларен) – 113
5. Серхіо Перес (Ред Булл) – 108

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *