Два матчі – і в збірну. Шлях Віктора Коваленка – UA-Футбол

Це навіть не зворот мови й не фігурально. Віктор Коваленко потрапив до збірної України на підґрунті враження, сформованого на основі двох поєдинків. Всього у сезоні він зіграв за “Спецію” чотири матчі, але у контексті виклику його до збірної слід брати до уваги відрізок з кінця вересня по кінець жовтня. Сьогодні, 26-го числа десятого місяця, українець може зіграти тільки третій матч впродовж цього відрізку.

Про Віктора Коваленка багато говорили після матчу з “Салернітаною”, де він віддав асист та забив гол, експертами був визнаний найкращим гравцем поєдинку. Хоча тоді українцеві (як і всій команді Тьяго Мотти) добре вдався лише другий тайм. У першому “Спеція” сиділа глибоко на своїй половині поля, а Коваленко виконував роль глибинного опорника (одного з двох, місце в старті отримав через відсутність багатьох гравців основного складу).

Власне, попри забитий гол та результативну передачу, видно, що зона найбільшої інтенсивності дій Віктора Коваленка знаходиться на половині поля його команди. Хоча тут більш показовим є інший момент. Коваленко зустрічався з м’ячем по всій ширині поля, ставши одним з найкращих у “Спеції” за дотиками до м’яча. Те саме можна говорити про матч з “Сампдорією” (поразка 1:2), хоча там робота з м’ячем Коваленка була навіть більш вираженою (95 дотиків, третій результат у команді).

Два матчі – і в збірну. Шлях Віктора Коваленка - изображение 1

Інтесивність дії Віктора Коваленка у матчах із “Салернітаною” (вгорі) та “Сампдорією” (внизу) / скріншот – Whoscored

Два матчі – і в збірну. Шлях Віктора Коваленка - изображение 2


З ким здатен Віктор конкурувати за місце в основі збірної? У матчі з “Салернітаною” у нього три відбори, у матчі з “Сампдорією” – один відбір. І сумарно одинадцять втрат, чотири з яких на власній половині поля. Це точно не варіант для заміни Степаненка. Боюсь, що з точки зору захисних функцій він буде гірше навіть Сергія Сидорчука. Але Коваленко може бути корисним для ротації.

Це футболіст, який просуває м’яча вперед. З 52-х передач, виконаних у поєдинку з “Салернітаною”, 35 були спрямовані в напрямку до чужих воріт. Причому п’ятнадцять з них – уже на чужій половині поля. З 85-ти передач у матчі з “Сампдорією” – 43 вперед. Відсоток точності – 85 та 87 відповідно.

Два матчі – і в збірну. Шлях Віктора Коваленка - изображение 3

Карта передач Віктора Коваленка в матчах з “Салернітаною” (вгорі) та “Сампдорією” (внизу) / скріншот – InStat

Два матчі – і в збірну. Шлях Віктора Коваленка - изображение 4

Можна порівняти з діями Шапаренка на “Камп Ноу” – 70 передач, 31 вперед. Микола – чи не єдиний, хто сподобався у “Динамо” в тому поєдинку. Для нього просування м’яча вперед стало фірмовою рисою та увійшло у звичку акуратно з часів початку каденції Мірчі Луческу. Коваленко не готовий зараз повноцінно замінити Шапаренка у збірній, але виходити наприкінці матчів для свіжості – так.


Отримав виклик Маліновський, одначе не факт, що він буде грати. Зінченко ж не такий цінний для штабу Петракова, яким був для штабу Шевченка. Збірна Петракова не повинна контролювати м’яч заради контролю, треба давати інтенсивність. Тут одразу впадає у вічі крен у діях Коваленка на правий фланг. І у матчі з “Салернітаною”, і у матчі з “Сампдорією” його тягнуло саме туди.

Два матчі – і в збірну. Шлях Віктора Коваленка - изображение 5

Торкання м’яча Віктором Коваленком у матчах із “Салернітаною” (згори) та “Сампдорією” (внизу) / скріншот – Whoscored

Два матчі – і в збірну. Шлях Віктора Коваленка - изображение 6

Це можна компонувати для балансу з Зінченком, який працює у півзахисті з ухилом на лівий фланг. Не сказати зараз, що Коваленко така вже й необхідна опція для збірної України, але у всякому разі це ліпше за Булецу чи Піхальонка. Головне, аби Віктор міцнішав психологічно.

Читайте такожПоки ви чекаєте на Металіст, МХ 1925 уже феєрить. Розгром Інгульця – наслідок не класу гравців, а командної роботи


Читайте такожАномальний матч Шахтаря в Полтаві: особистий антирекорд щодо фолів, низька ефективність ударів та Марлос у єдиноборствах
Читайте такожЗабарний стає майстром довгої передачі. Так Динамо долало захист Дніпра-1, працював цей елемент і на Камп Ноу

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *