Грузини вперше на Євро

Грузини вперше на Євро ?! Головні інтриги стикових матчів

Відбірковий цикл в цей раз проходить в форматі міні-турніру.

Формат відбіркового циклу Євро-2020 відрізняється від попередніх: по-перше, вперше з Євро-1974 господарі турніру не отримали прямі путівки на турнір; по-друге, чотири путівки розігруються серед 16 команд у форматі міні-турніру. Він повинен був пройти ще в березні, але ви самі знаєте, що сталося.

– Вперше стикові матчі пройшли у відборі на Євро-1996, але тоді в форматі однієї гри. З тих пір стикові матчі проводилися в два матчі, крім відбору на Євро-2008 – тоді стиків не було зовсім і на турнір поїхали команди, що зайняли 1-е і 2-е місця в групах.

– Зараз же формат іншої: 16 команд об’єднали в 4 групи, які проводять два матчі – півфінал та фінал. Що ще відрізняє ці стики від попередніх, так це шлях, по якому збірні в них потрапляють: якщо раніше це відбувалося через європейську кваліфікацію, то зараз – за підсумками виступу в Лізі націй восени 2018 року.

– Переможці груп в Лізі націй автоматично отримали путівку в стикові матчі – це сталося ще до початку кваліфікації. Якщо ж команда завоювала путівку на Євро через відбірковий цикл, то її місце займала наступна за нею по рейтингу з тієї ж ліги. Якщо місця залишалися вільними навіть після цього (все з одного Шляхи вийшли через кваліфікацію), то путівка віддавалася збірним з ліг нижче.

– З ліги А на Євро не відібрала Ісландія, її суперником у півфіналі стала Румунія з ліги С.Тут варто зазначити, що суперникам з «слабких» дивізіонів дістаються команди з більш сильних груп, при цьому переможцям своїх ліг – збірні або рівнем нижче, або ті, хто посів друге-третє місця в цій же лізі

– З ліги у на Євро не відібрали Боснія і Герцеговина (виграла групу), Північна Ірландія, Ірландія і Словаччина – вони посіли останнє місце в групі. У півфіналі стиків вони грали між собою, відповідно до вищезгаданого правилом.

– З ліги С стики вийшли переможці груп – Норвегія, Сербія і Шотландія, а місце Фінляндії, яка відібрала на Євро через кваліфікацію, зайняла збірна Ізраїлю. Також в шлях А, де грає Ісландія, вирушили Румунія, Болгарія та Угорщина – їм відійшли місця команд ліги А.

– З ліги D також брали участь переможці груп – Грузія, Північна Македонія, Косово і Білорусь .

– Півфінали пройшли 8 жовтня. 12 листопада, тобто сьогодні, – фінал. Нарешті дізнаємося, хто зіграє наступного літа на Євро.

– За місце в групі з Португалією, Францією та Німеччиною поборються Ісландія і Угорщина: в півфіналі ісландці розібралися з румунами – 2: 1, а угорці на виїзді розбили болгар – 3: 1.

– У міні-групі В обидва півфінальні матчі закінчилися серією пенальті – точнішими виявилися Північна Ірландія і Словаччина. А було б красиво, зіграй Північна Ірландія з Ірландією.

– Шотландці вимучили з Ізраїлем нульову нічию, але розбили суперника в серії пенальті: забили 5 з 5. Серби, на подив багатьох, здолали норвежців – гра перетекла в овертайм, де талановиті скандинави виявилися слабкішими. Переможець міні-турніру відправиться в групу до Англії, Хорватії та Чехії.

– Але головна сенсація сталася в дивізіоні D – Грузія обіграла Білорусь і стала ближче до свого першого чемпіонату Європи в історії. Якщо вони переможуть в фіналі збірну Північної Македонії, то потраплять в групу до Нідерландам, Україні та Австрії