Кращі тінейджери в історії ЄВРО

Ренату Саншеш (Португалія), 18 років і 296 днів – ЄВРО-2016

Ренат Саншеш

Безстрашний в свої 18 років півзахисник виходив на заміну в трьох з перших чотирьох матчів збірної Португалії. Увага на себе звертала не по роках висока готовність гравця до силової боротьби і вміння пройти середню лінію суперника за рахунок різкого ривка або повороту.

Заслуживши місце в “основі” на чвертьфінал, Саншеш відплатив Фернанду Сантушу за довіру тим, що зрівняв рахунок після швидкого голу збірної Польщі. Він показав вправо, сам пішов в центр, зіграв “в стінку” і точно пробив з лінії штрафного.

ЄВРО-2016: Ренату Саншеш забиває Польщі

Футболіст продовжував демонструвати силу, техніку і бачення поля в півфіналі і фіналі. В обох матчах він виходив в стартовому складі, впевнено керував португальською півзахистом і допоміг збірній виграти чемпіонат Європи.

Кінгслі Коман (Франція), 19 років і 362 дні – ЄВРО-2016

Кінгслі Коман

Силою, технікою і швидкістю вінгера милувалися всі, хто стежив за Францією на домашньому ЄВРО-2016. Тінейджер з “Ювентуса”, взятий в оренду “Баварією”, зіграв у всіх матчах, крім півфіналу, а на дві зустрічі групового етапу вийшов в стартовому складі.

Коман виступав у Дідьє Дешама на обох флангах , вигравав силову боротьбу у захисників, тікав від них на швидкості і подавав у штрафну партнерам на хід. Його розвороти з м’ячем, різка зміна напрямку і зрячі паси робили його помітною фігурою в складі збірної Франції аж до самого фіналу.

Уейн Руні (Англія), 18 років і 231 день – ЄВРО-2004

Уейн Руні

Не по роках холоднокровний нападник голосно заявив про себе в Португалії, забивши чотири голи в чотирьох матчах. Проти Швейцарії у другому турі групового етапу 18-річний хлопець з “Евертона” зробив дубль.

Цим його внесок у вихід збірної Англії в плей-офф не обмежився. З його передачі Пол Скоулз відкрив рахунок з хорватами. Потім Руні сильним ударом забив сам, а після увінчав ривок до чужих воріт ще одним точним пострілом – 4: 2.

Його виступ на ЄВРО-2004 завершилося передчасно. У чвертьфіналі проти португальців він зламав плеснової кістка, а його команда поступилася по пенальті і вилетіла.

Кріштіану Роналду (Португалія), 19 років і 127 днів – ЄВРО-2004

Кріштіану Роналду

Вундеркінд з “Манчестер Юнайтед” вийшов на заміну в перерві і в кінцівці забив гол престижу, скрасивши португальцям несподіваної поразки від Греції в матчі відкриття. Португалія потім все одно посіла перше місце в групі, а в видовищному чвертьфіналі з Англією справа дійшла до серії 11-метрових. Роналду бив четвертим і свою спробу реалізував потужним ударом у верхній кут.

Через декілька днів 19-річний вінгер забив другий гол з гри на тому ЄВРО – в півфіналі з Нідерландами. У тому ж матчі Роналду швидко розіграв кутовий, після якого Маніше забив переможний м’яч. Він відіграв весь фінал, добре комбінував з Деку і створював грекам проблеми, але удача в той вечір була не на його боці.

Ференц Бене (Угорщина), 19 років і 182 дні – ЄВРО-тисяча дев’ятсот шістьдесят-чотири

Бене забив в обох матчах угорців на ЧЄ-1964 допоміг їм зайняти третє місце і поділив лаври найкращого бомбардира того чемпіонату.Правий крайній клубу “Уйпешт Дожа” відрізнявся на полі винахідливістю, швидкістю і технікою.

У кінцівці півфіналу з Іспанією Бене зробив рахунок 1: 1. Він підстеріг помилку голкіпера, який впустив м’яч, і добив його в сітку. Справа була на “Сантьяго Бернабеу”.

У додатковий час збірна Іспанії все ж взяла своє і вийшла у фінал. Бене в матчі за третє місце відкрив рахунок на 11-й хвилині, Данія зрівняла, але угорці забили ще й отримали бронзу.

Крістіан Ківу (Румунія), 19 років і 227 днів – ЄВРО-2000

Ківу приїхав на ЄВРО-2000 за все з чотирма матчами в збірній за плечима і відіграв без замін весь турнір, на якому Румунія вийшла в чвертьфінал. Румуни почали з несподіваною нічиєю 1: 1 в матчі з Німеччиною. Нехай у другому турі вони в самому кінці пропустили вирішальний гол від португальців, 19-річний лівий захисник невтомно снував по брівці і небезпечно подавав у штрафну.

Потім гравець “Аякса” забив перший гол за збірну , відкривши рахунок в матчі з Англією. Воротар невірно оцінив траєкторію подачі, і м’яч опинився в сітці рикошетом від дальньої штанги. Ківу ледь не забив і другий, але промазав з вигідної ситуації після стрімкого проходу. У плей-офф Італія впоралася з румунами без великих труднощів.