Ключовий моменту матчу України – надважливий сейв воротаря Бущана: відео – Суспільне Новини

Ключовий момент матчу.

Збірна України з футболу змогла вийти у плей-оф відбору на чемпіонат світу-2022. В останньому турі українці перемогли боснійців завдяки двом голам у другому таймі – 2:0. Цей результат, а також перемога Франції над Фінляндією, допоміг синьо-жовтій збірній фінішувати на другому місці.

Попри результат, гра України в останньому турі була вкрай складною. У першому таймі українці майже не мали гольових нагод, а на останніх секундах ледь не пропустили (за рахунку 0:0). Ситуацію врятував воротар Георгій Бущан, і цей момент став поворотним у матчі.

На 45-й хвилині боснійці заробили кутовий, пішла подача в штрафну, де з глибини набіг гравець боснійців, переграв у повітрі усіх українців і з лінії воротарського майданчика пробивав впритул. Але Георгій Бущан встиг зреагувати, дотягнутися до м’яча і перевести його в штангу.

На добиванні першим мав бути гравець боснійців, але він не влучив по м’ячу. А тоді м’яч вийшов за межі поля: Ілля Забарний намагався його винести, влучив у суперника і м’яч вилетів. Одразу після цього суддя дав свисток на перерву.

Відео сейву Бущана у матчі проти боснійців

Деякі гравці Боснії та Герцеговини уже навіть починали святкувати гол у момент удару, але Бущан створив неймовірний сейв, що залишив результат 0:0.

У другому таймі Бущан теж вступив у гру за рахунку уже 1:0 – відбив удар через себе від боснійців.

Україна не пропустила в матчі уперше з жовтня 2020 року (проти Іспанії, 1:0) – серія з 13-ти поспіль офіційних ігор з пропущеними м’ячами завершена.

Реакція на сейв Бущана

• Олександр Зінченко, півзахисник України, автор першого голу:

“Дякуємо Георгію Бущану за сейв у першому таймі. Він у мене був перед очима, чесно кажучи, я вже думав, що м’яч у ворота. Але Бущан зробив щось неймовірне, цим сейвом він підштовхнув команду рухатися вперед. Те, як він провів чемпіонат Європи, і його відношення до справи, викликають лише повагу.”

• Георгій Бущан, воротар збірної України:

“Сейв? Це, мабуть, було на автоматі. Це був ігровий момент. Знаєте, відбив… Якби зробили добивання – казали б, що Бущан відбив перед собою. А так – пощастило, що людина на потрапила по м’ячу, а потім пробили повз. Якби було інакше, то говорили б, що це не сейв, а відбив перед собою, як це полюбляють говорити”.

Хто такий Георгій Бущан

• 27-річний воротар київського “Динамо” та збірної України.
  • Дебютував у складі збірної у жовтні 2020-го року, уже провів 13 матчів. Втретє зміг закінчити матч без пропущених голів.
  • Бущан був основним воротарем збірної на Євро-2020, не грав у вересні через травму, а в жовтні сидів на лаві запасних. Однак у листопаді на матч проти Боснії та Герцеговини повернувся до основного складу.

Source: news.google.com