Маркевич – про єврокубки: Усі наші команди були статистами на цьому святі футболу – UA-Футбол

Екс-глава Комітету збірних УАФ, заслужений тренер України Mірон Mаркевич висловився про конкуренцію в УПЛ, яка впливає на виступи збірної України та наших клубів у єврокубках.

— Багато експертів дотримуються думки, що національна збірна України могла виступати й ефективніше, якби конкуренція в чемпіонаті УПЛ була гострішою.

— Швидше за все, вони мають рацію. Адже рік у рік повторюється одна й та сама картина у боротьбі за золоті нагороди. Все вирішується у суперництві київського “Динамо” та донецького “Шахтаря”, решта – на підтанцьовці.

— На жаль, і у звітному сезоні третя сила у чемпіонаті УПЛ так і не з’явилася. А у сутичці грандів українського футболу Ви кому віддаєте перевагу?

– Складне питання… Знаю тільки, що володар титулу визначиться в одному з останніх турів. Тому дуже багато залежатиме від того, як “Динамо” та “Шахтар” попрацюють найближчим часом на трансферному ринку. Бо як підтвердили їхні виступи в Лізі чемпіонів, вони не безгрішні, чим і скористалися конкуренти.

— Ви вважаєте, що провал представників України у єврокубковій кампанії був справедливим?

— Відповім ствердно, виступили дуже погано, хоча я був певен, що “гірники” зачепляться за Лігу Європи, але реалії такі, що всі наші команди були статистами на цьому святі футболу.


— Тепер давайте повернемось до подій у чемпіонаті УПЛ, хто став для Вас приємним відкриттям?

— Артем Довбик, Михайло Мудрик та Віталій Миколенко, який не випадково близький до переходу до найсильнішої світової ліги – АПЛ.

— На Вашу думку, які кроки потрібно зробити, щоб чемпіонат УПЛ став конкурентоспроможним?

— Насамперед, необхідно якісніше працювати селекціонерам клубів, якщо вже запрошувати легіонерів, так щоб вони були сильнішими за наших. Потрібно навести лад з орендованими гравцями, повернутися до проведення чемпіонату серед молодіжних команд. Бо на так званій “переправі” втрачається багато перспективних футболістів і як би не опинитися у ролі скупого, який платить двічі.


Я дуже сподіваюся, що з поверненням до еліти “Металіста”, прогресу “Дніпра-1”, “Чорноморця”, львівських команд, інтерес до чемпіонату УПЛ – зросте. Бо конкуренція завжди сприяла зростанню майстерності.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *