Прізвиська учасників Євро-2020

Прізвиська учасників Євро-2020

Група A

Туреччина – місячно-зіркові (Ay-Yıldızlılar)

небесними мотивами в своєму прізвисько турки зобов’язані національному прапору з білими зіркою і півмісяцем на червоному тлі. Своїм корінням він сягає ще до часів Османської імперії. У соціальних мережах по відношенню до збірної популярний хештег # BizimÇocuklar (дослівно # НашіДеті).

Італія – Сині (Gli Azzurri), “ла націонале” (La Nazionale)

Прапор Італії поєднує зелені, білі та червоні кольори, так чому збірна синя? Це данина поваги Савойської династії, при якій в 1861 відбулося об’єднання Італії.

Уельс – “дракони” (Y Dreigiau)

Міфічна істота красується на місцевих емблемах протягом всієї історії Уельсу – ще з сьомого століття, коли в королівстві Гвінед правил Кадваладр ап Кадваллон. Нинішній прапор з червоним драконом на біло-зеленому тлі був офіційно прийнятий в 1959 році.

Швейцарія – Команда-А (A-Team), “нати” (Nati), “червоні хрестоносці” (Rossocrociati)

Населення Швейцарії розмовляє чотирма мовами (французькою, німецькою, італійською та ретороманськом) , так що для простоти збірну називають командою-А або “нати”. Італійське прізвисько “россокрочаті” відсилає до квадратному прапору з хрестом в центрі.

Група B

Данія – Червоно-білі (De Rød-Hvide), “датський динаміт”

“Ми червоні , ми білі, ми датський динаміт “, – виспівували датські вболівальники в середині 80-х, коли їхня збірна сповідувала яскравий атакуючий футбол і дійшла до півфіналу ЧЄ-1984. Червоно-білі кольори взяті прямо з національного прапора, який в країні називають “Даннеброг”.

Фінляндія – “пугачі” (Huuhkajat)

Прізвисько команді подарував пугач Буби, який сів в 2007 році на перекладину воріт “Олімпійського” стадіону в Гельсінкі і тим перервав на деякий час матч збірних Фінляндії та Бельгії. Господарі забили після цього два м’ячі і перемогли.

Бельгія – “червоні дияволи” (De Rode Duivels, Les Diables Rouges, Die Roten Teufel)

Після дербі 1905 роки з участю Бельгії і Нідерландів голландська преса написала , що деякі бельгійці орали на поле як чорти. З огляду на традиційний червоний колір футболок, прізвисько “червоні дияволи” приклеїлося до команди само собою.

Росія – збірна, “наші хлопці”

Ще в 1960 році, коли СРСР завоював золото дебютного чемпіонату Європи, національну команду в народі вже іменували просто збірної. В останні роки до команди в соціальних мережах все частіше звертаються # НашіПарні.

ставки на Євро 2020

Група C

Нідерланди – помаранчеві (Oranje), “заводний апельсин” (Clockwork Orange)

Помаранчевий – колір правлячої в Нідерландах Оранської династії. У 70-х збірну, в якій блищав Йохан Кройфф, називали “заводним апельсином” – за механічну точність її тотального футболу.

Україна – синьо-жовті (синьо-жовтi), жовто-сині (жовто-сині)

Синій і жовтий – кольори українського прапора. Синя смуга символізує небо, жовта – стиглі пшеничні поля. Варіант жовто-сині використовується набагато рідше.

Австрія – команда (Das Team), хлопці (Burschen), наші хлопці (Unsere Burschen)

Прізвиська австрійської збірної, яка втретє виступить на чемпіонаті Європи, говорять самі за себе.

Північна Македонія – “червоні рисі” (Црвена рисові)

Зображена на монеті в п’ять динарів балканська рись вважається національним символом (і знаходиться під загрозою зникнення).

Група D

Англія – “три леви” (Three Lions)

На логотипі збірної Англії зображені три крадуться лева в оточенні десяти троянд Тюдорів – традиційних елементів для англійської геральдики. Кажуть, емблема з трьома левами народилася в XII столітті, щоб надихнути перед боєм солдат Річарда Левове Серце. З тих пір три лева красуються на королівському гербі кожного англійського монарха.

Хорватія – “полум’яні” (Vatreni), шашкові (Kockasti)

Хорватська письменник Йосип Прудеус вперше використав термін vatreni в 1996 році, коли писав слова для футбольного гімну під назвою 11 Vatreni ( “11 вогненних”). Прізвисько швидко приліпилося до національної команди. Що стосується “шашкових”, мова йде про традиційний дизайні футболок збірної Хорватії в червоно-білу клітинку.

Чехія – народна команда (Národní tým)

Чеська збірна має славу в країні “народною командою”. Іноді вболівальники з теплотою називають її просто “народак”.

Шотландія – тартановим армія

Тартан – це картатий орнамент, відомий нам по тканині, яку називають “шотландкою”. У кожного з місцевих кланів була своя варіація цього візерунка.

ставки на Євро 2020-2021

Група E

Іспанія – червоні (La Roja), “іспанська лють” (La Furia Española)

На Олімпіаді-1920 року в Антверпені збірна Іспанії прославилася як “фурія Еспаньола” ( “іспанська лють”). Саме там вона вперше випустила в світ свій натиск і націленість на ворота. Нинішню збірну виділяє вже не стільки агресія в атаці, скільки динамічний і комбінаційний футбол, а тому зараз іспанців все частіше називають просто “ла-Роха”, тобто червоними.

Швеція – синьо-жовті

Жовті футболки і гетри, сині шорти. Строго відповідно до кольорів національного прапора. Що може бути простіше? Кажуть, синій і жовтий прижилися як символ Швеції ще в XIII столітті.

Польща – біло-червоні (Biało-czerwoni), “орли” (Orły)

Ще одна збірна, якій достатньо кольорів національного прапора . Прізвисько “орли” – відсилання до гербу Польщі, який виконаний в тому ж колірному рішенні – білий птах на червоному тлі.

Словаччина – “соколи” (Sokoli), збірна (Repre)

Коли Словацька футбольний союз шукав в 2015 році символ, що уособлював славні традиції місцевого футболу, то не знайшов способу краще, ніж сокіл з його “гостротою зору, швидкістю, спритністю і хижої хваткою”.

Група F

Португалія – збірна (A Seleção), “збірна щитів” (Seleção das Quinas)

Прізвисько “збірна щитів” – відсилання до п’яти щитів на гербі країни.

Франція – сині (Les Bleus)

збірна Франції грає в синіх футболках, та й ліва смуга прапора теж синя. Синій укорінився у французькій історії і з’явився в геральдиці як національний колір ще в XII столітті.

Німеччина – національна збірна (Nationalelf, DFB-Elf, Die Nationalmannschaft, Die Mannschaft)

У 2015 році збірна Німеччини в процесі ребрендингу зупинила свій вибір на назві Die Mannschaft. Говорячи про відсутність єдиного лейбла збірної, впізнаваного у всьому світі, колишній нападник “бундестім” Олівер Бірхофф підкреслив, що нове прізвисько уособлює всі головні риси німецької збірної – креативність, клас, повага і чесну гру.

Угорщина – угорці (Magyarok ), національна збірна (Nemzeti Tizenegy)

“Мадяри” – самоназва народу, що населяє Угорщину. Чудова збірна 50-х з Ференцем Пушкашем в нападі також була відома англомовним як “чарівні мадяри” або “чудові мадяри”.