У Північній Америці баскетбол відноситься до самих популярних спортивних дисциплін, а ставки на баскетбол займають друге-третє місця в загальному обсязі парі на спорт. Справа тут не тільки (і навіть не стільки) в тому, що саме в США проводяться матчі найвідомішої баскетбольної ліги в світі НБА – важливий момент ще й в кількості рівноімовірних маркетів, які пропонує баскетбольна лінія.

Ставки на баскетбол по ходу матчів цікаві тим, що багато стратегій розроблено саме для ставок в лайв-режимі. Також стеження за матчами дозволяє змінити своє парі або зовсім відмовитися від ставки на баскетбол. Ставки в лайв-режимі мають й інші особливості.

Особливості ставок на баскетбол

Ставки по трансляції

Візуальне стеження за поєдинком може нашкодити точній оцінці. Швидкість переміщень баскетболістів не завжди співпадає з темпом гри. Іноді в процесі оформлення ставки краще враховувати тільки онлайн статистику, особливо, якщо ви переважно робите ставки на баскетбол тотал.

Велика перерва

Це пауза після третьої чверті, що триває до 15 хвилин. Часу на аналіз статистики і прийняття максимально обдуманого рішення більш ніж достатньо. Дані першої чверті не завжди є показовими. На початку матчу на майданчику грає стартова команда, що значно впливає на рахунок. Статистика половини матчу є більш показовою и важливою.

Ставки наприкінці матчу

Багато букмекерів припиняють прийом парі на тотал за кілька хвилин до сирени. Чому так? Все просто: на заключному етапі матчу результат дуже залежить від сценарію матчу і відносно легко прогнозується.

При рівності в рахунку команди багато порушують правила наприкінці матчу, тож невідомо, скільки очок буде набрано з лінії штрафних. При відриві в 8-10 пунктів, лідер почне засушувати гру і тотал пройде менш впевнено.

Стратегії ставок на баскетбол в лайв

Більшість стратегій для ставок на баскетбол передбачає розміщення парі в лайв-режимі. Головна перевага ставок по ходу матчів – це можливість за кілька хвилин отримати виграш і знову використати його для наступної ставки.

Що таке фора и тотал в ставках на баскетбол?

Форою в баскетболі називається кількість очок, які умовно нараховуються на користь андердог для вирівнювання його шансів з фаворитом матчу. Як і в інших видах спорту, фори бувають позитивними і мінусовими. Однією з найпопулярніших стратегій є ставка на позитивну фору на андердог в чверті.

Навіть в матчах с явним фаворитом трапляються рівні періоди. Лідери можуть віддавати деякі ігрові відрізки аутсайдерам. Суть схеми в тому, щоб ставити протягом матчу на плюсову фору аутсайдерів. Якщо парі програла, потрібно збільшити суму парі в наступному періоді, щоб відіграти втрачені гроші. При виборі цілої фори з’являється вірогідність повернення грошей на рахунок.

Ставки на баскетбол тотал по чвертях

Ще одна варіація стратегії догону на чверть пов’язана з результативністю. Маркет гравці для себе вибирають самі – це індивідуальний або загальний тотал, можна брати парне/непарне. Головне – коефіцієнт повинен бути на рівні 1,8+. Це необхідно для більш рівного парі – наприклад, якщо коефіцієнт буде вище двійки, то досить буде збільшити суму ставки на баскетбол після програшу в два рази.

Приклад гри по стратегії ставок на баскетбол в лайв: на тотал 55,5 більше в чверті в матчі між «Бостоном» і «Девером» коефіцієнт 2,1. Ставимо на першу чверть 1000 гривень – команди грають 31:13, ставка не зіграла. Далі беремо цю ж ставку на другу чверть номіналом у 2000 гривень. У разі програшу знову збільшуємо суму вдвічі – тепер до 4000 гривень.

Нюанс стратегії «ставки на баскетбол тотал по чвертях» – необхідність правильного планування банку. Потрібно розраховувати на гіршу ситуацію, коли ставка програє 4-5 разів поспіль. На шостий раз ймовірність того, що ставка зіграє, буде вище, і букмекер зменшуватиме коефіцієнт. Тому важливо бути готовим до такого розвитку подій, щоб збільшити суму парі більш ніж в 2 рази. Стратегія заснована на теорії ймовірності, тому методика має невисоку ефективність. Професійні гравці говорять, що за цією тактикою можна стабільно заробляти, але для цього потрібен великий банк.

Як робити ставки на баскетбол?

Традиційно в баскетболі представлена широка лінійка ставок.

Ставки на результат

В такому разі потрібно вгадати результат матчу. Найчастіше букмекерські контори пропонують поставити на перемогу однієї чи іншої команди, нічийний варіант пропонується дуже нечасто. Через низькі коефіцієнти на перемогу лідера ви можете звернути увагу на ставки з форами.

Ставки на фору

Один з найпопулярніших типів парі в баскетболі. Вам треба спрогнозувати результат з урахуванням фори, яка може бути плюсовою або мінусовою. Наприклад, якщо ви поставили з форою +7,5, для перемоги потрібно, щоб обрана команда поступилася не більше як сімома очками.

Ставки на тотал в баскетболі

Ще одна поширена ставка, яка передбачає прогнозування результативності – це ставки на баскетбол тотал. Класичний вибір в баскетболі – тотал загальної кількості очок за весь матч. Букмекери пропонують випробувати вдачу в тоталі на кількість набраних очок, триочкових і двоочкових кидків, фолів, штрафних. Можна розмістити ставку також і на індивідуальний тотал. У цьому випадку за основу беруться персональні показники – очки, ігровий час, фоли, кількість точних дальніх кидків або штрафних.

Парі на подолання стадії плей-офф

Приймаються під час матчів на вибування в НБА, національних чемпіонатах, Євролізі, першостях світу та Європи. Аналогічно можна зробити ставки на баскетбол прогнози на переможця всього турніру.

Ставки на порівняння чвертей

В даному випадку розглядаються загальні показники – очки, порушення, штрафні, триочкові. Вам необхідно буде вгадати, на якому відрізку ці показники будуть вище в порівнянні з іншими чвертями матчу. При цьому показники можуть стосуватися однієї команди або відразу обох.

Особливості прогнозів та ставок на баскетбол НБА?

Роблячи ставки на баскетбол прогнози на матчі НБА, потрібно обов’язково враховувати наступні моменти.

  1. Ознайомтеся з правилами. Чверть в НБА триває 12 хвилин, а не 10. Також заборонений зонний захист, що спрощує дії атакуючих колективів.
  2. Баскетбольна асоціація рівномірно підтримує клуби в плані фінансів. Різниця в класі фаворитів і аутсайдерів не така велика, як в європейських лігах. 30% поєдинків закінчується перемогою андердогів.
  3. 60% перемог дістається господарям майданчика. Але не дивіться на тренди, адже на дистанції маржа з’їсть частину прибутку. Шукайте менш очевидні закономірності і робіть ставки на фори.
  4. НБА підходить для ставок на тотал. Букмекерські контори надають розпис до 15 значень тотала в кожну сторону, а маржа не перевищує 4-5%.
  5. За місяць до старту сезону, клуби проводять передсезонні ігри. Команда грає 6-10 ігор, які призначені для оцінки баскетболістів і тактичних напрацювань. У таких матчах вимальовується модель гри на майбутній сезон.
  6. Переможні серії рідко тривають довше 10 зустрічей. Якщо банку вистачає на 7-8 кроків, сміливо використовуйте догон. А ще краще, вступайте до гри, коли команда виграла 5-7 разів поспіль.
  7. Остання команда попереднього розіграшу може вибитися в лідери через рік. Використовуйте статистику тільки поточного сезону.