Підсилення для збірної України чи гравець для кількості? Чим Гуцуляк привернув увагу Петракова – UA-Футбол

Олександр Петраков не надто довго працює з національною збірною України, але навіть цього часу достатньо для вироблення певних звичок. Звикли уже до того, що тренер формує заявку команди на ті чи інші матчі не тільки з футболістів “Динамо”, “Шахтаря” та легіонерів, але шукає кандидатури й в інших українських клубах.

Булеца, Різник, Піхальонок, Калитвинцев, Довбик – усе це представники середняків УПЛ, на яких тренер збірної звертав та звертає увагу. Доповненням до цього списку став Олексій Гуцуляк, якого Олександр Петраков включить до розширеної української заявки на матчі проти Шотландії й, сподіваємось, Австрії/Вельса.

В історії нашої збірної були часи, коли, попри домінування у чемпіонаті “Динамо” та “Шахтаря”, базовим клубом була “Зоря”. Нині “Дніпро-1” базовим для збірної клубом назвати не можна, але цілком логічно, що з його лав до складу України викликається не лише Артем Довбик. “Дніпро-1” йде третім у турнірній таблиці, підтверджуючи свою позицію важливими статистичними показниками.

“Дніпро-1” – третій за загальним індексом продуктивності (після “Динамо” та “Шахтаря”): 234. Команда в середньому забиває по 1,94 гола за матч, що є четвертим найкращим показником в УПЛ. Також четвертий “Дніпро-1” за середньою кількістю кутових за матч (по 5,1), а ось за середньою кількістю точних ударів (по шість), точних передач (по 475) та створених гольових моментів (по сім) за матч дніпряни входять до топ-3 ліги (за останнім компонентом ділять позицію з “Зорею”).

Четвертий “Дніпро-1” за середньою кількістю точних ключових передач за матч – по 3,8. І немає його навіть у п’ятірці за показником кількості точних навісів, що свідчить про відсутність прямолінійності в грі.

Олексій Гуцуляк став третім найкращим бомбардиром “Дніпра-1” у першій частині сезону після Довбика та Піхальонка. Примітно, що всього Олексій забив чотири м’ячі з семи гольових моментів. Тобто, відсоток реалізації складає 57. У Артема Довбика – 26 відсотків, в Олександра Піхальонка, який є другим бомбардиром “Дніпра-1” з шістьма м’ячами – 40 відсотків.


Олексій Гуцуляк – один з тих футболістів “Дніпра-1”, на кому найчастіше фолять суперники (19 зароблених на собі порушень правил). Також у нього один з найвищих у команді показників очікуваних голів за першу частину сезону. Гуцуляк вирізняється своєю доброю грою в пас (81 відсоток точності, сім ключових передач у першій частин сезону), а також умінням проходити суперника на дриблінгу (54 відсотки успішності).

Дриблінг – це якість, яка в ігрових характеристиках Олексія Гуцуляка розвинена найкраще (за оцінкою статистично-аналітичної компанії InStat). Однак не менш важливими складовими ігрового образу цього футболіста є вміння розвивати й завершувати контратаки (49 відсотків успішності) та грати під пресингом (43 відсотки успішності). Останнє особливо важливе для збірної України, яка під керівництвом Олександра Петракова не прагне понад усе контролювати м’яч, але для якої дуже важливим є уміння швидко розпоряджатися футбольним снарядом та ухвалювати рішення.

Підсилення для збірної України чи гравець для кількості? Чим Гуцуляк привернув увагу Петракова - изображение 1

Зони приймання м’яча Олексієм Гуцуляком у першій частині поточного сезону / скріншот – InStat

Гуцуляк – непоганий футболіст, хоча найгарячіші зони інтенсивності його дій зосереджені на флангах (можна звернути увагу хоча б на такий рядовий, але важливий у контексті ведення гри компонент як приймання м’яча – на картинці вище). Там, де у складі збірної України висока конкуренція. З іншого боку, лівий край залишається проблемним, адже для Циганкова він є нерідним, Зубков не завжди грає у “Ференцвароші” та часто травмується. Тож футболіст “Дніпра-1” може спробувати нав’язати конкуренцію за місце в складі.


Зв’язок з автором – телеграм-канал >>>

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *