Шахістка Нона Гапріндашвілі подала до суду на Netflix через серіал «Ферзевий гамбіт» – Mind UA

Шахістка Нона Гапріндашвілі подала до суду на Netflix через серіал «Ферзевий гамбіт»

Нона Гапріндашвілі

фото DR

Грузинська шахістка Нона Гапріндашвілі подала до суду позов про наклеп щодо стрімінгової компанії Netflix. Про це повідомило видання The Hollywood Reporter.

В останньому епізоді міні-серіалу Netflix «Ферзевий гамбіт» (“Quuen’s Gambit”) на шахістку посилається шаховий коментатор, який каже про Бет Хармон: «Єдине, що в ній незвичного, це її стать. Але Росію і цим не здивуєш. Є Нона Гапріндашвілі, але вона чемпіонка світу серед жінок і з чоловіками ніколи не змагалася».

80-річна Гапріндашвілі заявляє, що цей коментар виставляє її в хибному світлі.

«Твердження про те, що Гапріндашвілі «з чоловіками ніколи не змагалася», є явно хибним, а також грубо сексистським і принизливим», – заявила вона.

Гапріндашвілі стверджує, що до 1968 року, про який розповідається в останньому епізоді, вона зіграла як мінімум проти 59 шахістів-чоловіків, в тому числі 10 гросмейстерів.

«Netflix нахабно і свідомо збрехав про досягнення Гапріндашвілі з дешевою і цинічною метою «роздути драму», створивши враження, ніби його вигадана героїня зуміла зробити те, чого не зробила жодна інша жінка, включаючи Гапріндашвілі», – йдеться в позові до суду.

Шахістка заявила, що Netflix міг використати вигадане ім’я, тому Гапріндашвілі вимагає не менше $5 млн в якості компенсації фактичних збитків плюс ще штрафні санкції. Вона також хоче, щоб суд зобов’язав Netflix вирізати заяву про те, що вона ніколи не грала проти чоловіків.

«Крім того, Netflix назвав Гапріндашвілі росіянкою, хоча добре знав, що вона грузинка, і що грузини постраждали від російського панування, коли Грузія була частиною Радянського Союзу, а потім зазнала військового вторгнення з боку Росії», – йдеться в позові. .

«Netflix ставиться з величезною повагою до пані Гапріндашвілі і її блискучої кар’єри, але ми вважаємо, що її твердження безпідставні, і ми будемо захищати нашу позицію в цій справі», – заявив представник Netflix.

Нагадаємо, серіал «Ферзевий гамбіт» спровокував нову хвилю інтересу до шахів у світі.

Також читайте

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *