У Мінспорту відповіли на скарги двох олімпійських чемпіонок, яких не запросили на святкування Дня Незалежності – Громадське | hromadske.ua

Про це повідомив міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт у програмі «Мокрик По Живому».

Оксана Баюл — перша олімпійська чемпіонка незалежної України, яка виборола «золото» на зимовій Олімпіаді в 1994 році. Вона нині живе у США й нещодавно заявила, що відмовилася від українського громадянства. Перед цим Баюл поскаржилася, що президент Володимир Зеленський не запросив її на святкування 30-річчя незалежності України.

Міністр спорту на цю скаргу зауважив, що чемпіонка вже 27 років не живе в Україні.

«Не запросили першу олімпійську чемпіонку, яка 27 років — ціле життя — мешкає у США. Чому Лілія Подкопаєва, теж абсолютна олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, завжди поруч на всіх святах?.. Якщо в людини є любов до України, вона завжди буде поруч, навіть якщо мешкає у США. А Баюл я взагалі не бачив 27 років в Україні», — сказав Гутцайт.

А втім, міністр переконує, що телефонував їй до початку святкувань, аби запросити, але в Баюл нібито не було зв’язку: «Вона не відповіла. Хотів запросити, але почув, що є якась образа».

Скаржилася на те, що її не запросили на святкування, і українська чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова. У відеозверненні вона також згадала про відмову Баюл від громадянства.

«Напевно через те, що ми стаємо непотрібними, не знаходимо підтримки в нашій країні, доводиться робити такі вчинки. У такий день, як сьогодні, це ставлення до нас проявляється», — сказала Клочкова.

Міністр молоді та спорту нам в інтерв’ю сказав, що після цього спілкувався з Клочковою, а також із Федерацією плавання України.

«Я спілкувався з Федерацією і запитував, чому вони не ініціювали, щоб Яна була на цьому святі. Вони сказали, що за три дні їй телефонували, але вона не відповідала… Я це з Яною обговорював», — сказав Гутцайт. 

Міністр також не погоджується з тим, що ці дві ситуації можуть створити враження, ніби влада без поваги ставиться до українських спортсменів.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *