Україна подала заявку на проведення жіночого Євро-2025 з футболу: що про це відомо – Суспільне Новини

Заявка України – одна з п’яти, яку отримала для розгляду УЄФА.

Україна подала заявку на проведення жіночого чемпіонату Європи з футболу, фінальна частина якого відбудеться у 2025 році. Про це повідомляє пресслужба УЄФА.

УЄФА отримала п’ять заявок проведення фінальної частини жіночого Євро-2025. Крім України, на проведення турніру також претендують Франція, Польща, Швейцарія, а також сумісна заявка Данії, Фінляндії, Норвегії та Швеції.

Старт подачі заявок на проведення жіночого Євро з футболу було розпочато в липні 2021 року. Дедлайн – у жовтні 2022 року, після чого виконавчий комітет УЄФА оголосить рішення про господаря турніру.

Для проведення Євро-2025 претенденти на організацію турніру повинні надати інформацію щодо стадіонів, на яких будуть відбуватися матчі. Зокрема, зазначається, що асоціаціям рекомендовано підготувати вісім стадіонів категорії 4 УЄФА, що здатні вмістити 15 тисяч глядачів.

Якщо Україна отримає право на проведення турніру, то це автоматично означатиме участь жіночої збірної у фінальній частині Євро. За всю історію виступів українки лише одного разу потрапляли на чемпіонат Європи: у 2009 році (четверте місце в групі).

Що відомо

  • Україна жодного разу не проводила чемпіонат Європи з футболу. При цьому Київ приймав фінал жіночої Ліги чемпіонів у 2018 році.
  • Крім жіночого Євро, раніше Україна подала заявку на проведення чемпіонату Європи з баскетболу в 2025 році.

Читайте також: Україна офіційно подала заявку на проведення Євробаскету-2025: де планують грати матчі

  • До стадіонів четвертої категорії УАФ належать сім арен: НСК “Олімпійський” (Київ), ОСК “Металіст” (Харків), “Арена-Львів” (Львів), “Чорноморець” (Одеса), “Дніпро-Арена” (Дніпро), стадіон імені Бутовського (Полтава) та “Славутич-Арена” (Запоріжжя). При цьому місткість запорізької арени (11 983 глядачі) є меншою, за ту, що вказана у вимогах УЄФА.
  • Збірна України проводила останні домашні матчі на стадіоні футбольного клубу “Колос” у Ковалівці. Він вміщує 5 тисяч глядачів та належить до 3-ї категорії стадіонів УАФ.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *