Україна виборола 17-те

Україна виборола 17-те “золото” Паралімпіади-2020: зі світовим рекордом виграла атлетка Москаленко – Суспільне

Для України це 75-та нагорода в Токіо.

Після драматичного фіналу змагань зі штовхання ядра в сьомий день Паралімпійських ігор-2020 – що завершився успіхом для України – наступного дня за медаль у цьому виді боролася ще одна українська спортсменка.

Це був останній фінал восьмого дня за участю України. Анастасія Москаленко завершила його “золотом” у жіночому штовханні ядра в класі F32.

Це друга нагорода атлетки на її дебютній Паралімпіаді. Раніше Москаленко виграла в Токіо “срібло” в метанні булави.

До цього в Токіо Україна вже здобула чотири медалі у штовханні ядра. “Золото” виграв Максим Коваль, три “срібла” – в Олександра Ярового, Романа Данилюка та Анастасії Мисник.

Читайте також: “Ганьба Україні”. Малазійці “атакували” соцмережі Паралімпіади через протест України

Як і в метанні булави, кваліфікацію у штовханні ядра не проводили. Спортсменки одразу змагалися у фіналі, до якого відібралися вісім учасниць. Вони мали по шість спроб, і до заліку йшла найкраща.

Москаленко була однією з фавориток на нагороду та входила в змагання з одним із найвищих особистих рекордів – 6.92 метра.

У фіналі українка перевершила не лише свій особистий рекорд, а й світовий, штовхнувши ядро на 7.61 метра. Медаль Анастасії гарантувала ще перша спроба – на 7.01. Але друга – рекордна – вивела її в лідерки та дозволила випередити польку Розу Козаковську, якій Москаленко поступилася в метанні булави.

Після українки в сектор залишалося вийти тільки представниці ПКР Євгєнії Галактіоновій, проте перевершити українку й польку їй не вдалося.

Медаль Москаленко стала 75-ю для України на цій Паралімпіаді.

Легка атлетика. Штовхання ядра. Жінки, клас F32

 1. Анастасія Москаленко (Україна) – 7.61
 2. Роза Козаковська (Польща) – 7.37
 3. Євгєнія Галактіонова (ПКР) – 6.8

Це восьма медаль України та друге “золото” у восьмий день Паралімпіади-2020.

Хто така Анастасія Москаленко

 • 21-річна параатлетка, народилася в Дніпрі та виступає в легкій атлетиці.
 • Паралімпіада-2020 стала дебютною для Москаленко.
 • Дніпрянка є чемпіонкою світу зі штовхання ядра, також вигравала бронзову медаль світової першості в цій же дисципліні та в метанні булави.
 • Дворазова чемпіонка Європи в метанні булави, а також чемпіонка та срібна призерка континентальної першості у штовханні ядра.
 • Виступає в класі F32. До неї належать спортсмени, що мають помірний чи сильний гіпертонус, атаксію, атетоз, що вражає всі чотири кінцівки та тулуб.

Усі медалі України у восьмий змагальний день Паралімпіади-2020

 • “золото”: Максим Крипак (400 метрів, вільний стиль, клас – S10), Анастасія Москаленко (штовхання ядра, клас – F32)
 • “срібло”: Василь Ковальчук (пнематична гвинтівка, 10 метрів, клас – SH1), Олексій Федина (100 метрів, брас, клас – S12)
 • “бронза”: Ірина Щетник (пнематична гвинтівка, 10 метрів, клас – SH1), Іван Май та Лев Кац (настільний теніс, парний турнір, клас – S9), Яна Бережна (100 метрів, брас, клас – SB11), Ярина Матло (100 метрів, брасом, клас – S12)

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *