Україна завоювала три медалі на молодіжному чемпіонаті Європи з сучасного п’ятиборства – Суспільне

Збірна взяла дві командні медалі та титул у чоловічій особистій першості.

У польській Зеленій Гурі завершився молодіжний чемпіонат Європи з сучасного п’ятиборства серед спортсменів до 24 років. Збірна України завоювала за турнір три медалі всіх трьох ґатунків: “золото”, “срібло” й “бронзу”.

Чемпіоном Європи в особистій першості став українець Максим Агарушев, який набрав у сумі 1476 очок. Найменш вдалим у переможця вийшов етап плавання, на якому він посів дев’яте місце з часом 2:03.83 і отримав 303 очки. Агарушев став сьомим у фехтуванні (228) та п’ятим у конкурі (300).

Найуспішнішим етапом для українця став якраз останній – біг зі стрільбою з лазерного пістолета (лазер-ран). Агарушев пройшов дистанцію з часом 10:55.03, що стало четвертим показником серед учасників (645 очок).

У підсумку український спортсмен випередив срібного призера змагань, угорця Чабу Бома, всього на одне очко. Бронзовим медалістом став інший угорець – Балаж Сзеф.

До десятки увійшов ще один українець – Юрій Ковальчук, який посів шосте місце (1449).

п'ятиборствоTomasz Cygański

Крім того, чоловіча збірна завоювала “срібло” в командній першості. Нагороду Україні принесли ті самі Агарушев і Ковальчук, а також Тарас Хіміч, який став 14-м у індивідуальних змаганнях.

Команда заробила 4344 очок, мінімально поступившись збірній Німеччини (4355). На третій позиції змагання завершила Угорщина (4303).

Тим часом жіноча збірна України виборола “бронзу” в складі Ольги Клуннікової, Анастасії Чижової та Ірини Кубрак. Команда набрала 3849 очок та ввійшла до трійки призерок разом із чемпіонками – Великою Британією (4016) – та срібними медалістками – Білоруссю (3887).

Найкращий особистий результат у жіночих змаганнях показала Клуннікова – 9-те місце (1323 очки). Українка була однією з найкращих у плаванні: вона була четвертою серед усіх спортсменок із часом 2:16.48. Проте у фехтуванні Ольга була восьмою, а на інших двох етапах – лише 14-ю.

Що відомо

• Напередодні старту чемпіонату Європи збірна України висловилася проти виключення з програми п’ятиборства кінного спорту. Наразі Міжнародний союз сучасного п’ятиборства (UIPM) усерйоз розглядає можливість замінити конкур на велоспорт після Олімпійських ігор-2024 у Парижі та, за попередньою інформацією, вже проголосував за таке рішення. Причиною став скандал, який виник під час змагань на Олімпіаді-2020 у Токіо, та обурення активістів, які виступають за захист прав тварин.

• “Утім, п’ятиборці не здаються, вони проти таких змін”, – заявили у Федерації сучасного п’ятиборства України та повідомили, що опитані спортсмени “не продовжуватимуть займатися п’ятиборством без конкуру”.
  • Проти відмови від конкуру виступили, зокрема, срібний призер Олімпійських ігор-2016 Павло Тимощенко, чемпіони світу Ірина Хохлова та Денис Павлюк, а також чемпіонка Європи серед юніорів Ірина Кубрак, яка брала участь і в цій континентальній першості.

Source: news.google.com