Українець Трусов виграв шосту медаль на Паралімпіаді-2020: “срібло” у 50-метрівці з плавання – Суспільне

92 медаль України у десятий змагальний день.

Збірна України виграла третю медаль у плаванні у 10-й змагальний день Паралімпіади-2020. Володарем “срібла” став український плавець Андрій Трусов.

Трусов – один із найтитулованіших плавців України на Паралімпійських Іграх. За кількістю медалей перед фіналом 50-метрівки батерфляєм він поступався лише Максимові Крипаку, який у заключний день здобув ще одне “золото” у 200-метрівці комплексним стилем.

Читайте також: Український плавець Максим Крипак став 10-разовим чемпіоном Паралімпійських ігор

Медаль Трусова у 50-метрівці батерфляєм мала стати для нього шостою. При цьому українець не був головним претендентом на золоту медаль – швидше у кваліфікації пропливли американець Еван Остін та сінгапурець Вей Сун То. Окрім них, у фіналі дистанції мав змагатися і ще один українець – Євгеній Богодайко показав у кваліфікації шостий час.

Проте у фіналі Трусов боровся не лише за “бронзу”, а навіть за “золото”! Українець тривалий час йшов першим, проте не втримав першу позицію, поступившись американцеві Евану Остіну лише на 0.05 секунд.

Плавання. 50 метрів, батерфляй (клас – S7)

 1. Еван Остін (США) – 28.98 секунд
 2. Андрій Трусов (Україна) – 29.03 секунд
 3. Карлос Данієль Серрано Сапате (Колумбія) – 29.34 секунд

 • 5. Євгеній Богодайко (Україна) – 29.70 секунд

Це шоста медаль Трусова на Паралімпіаді у Токіо. І восьма загалом у десятий змагальний день.

Усі медалі України у 10-й змагальний день

 • “золото”: Сергій Ємельянов (байдарка-одиночка, 200 метрів, клас – KL3), Максим Крипак (200 метрів, комплексний стиль, клас – S10)
 • “срібло”: Микола Синюк (байдарка-одиночка, 200 метрів, клас – KL2), Єгор Дементьєв (велоспорт, шосейна гонка, С4-5), Людмила Даниліна (легка атлетика, біг на 1500 метрів, клас – T20), Микола Жабняк (легка атлетика, метання диска, клас – F37), Андрій Трусов (плавання, 50 метрів, батерфляй)
 • “бронза”: Денис Дубров (100 метрів, батерфляй, клас – S8)

Хто такий Андрій Трусов

 • 21-річний параатлет, який на змаганнях представляє Донеччину і виступає в плаванні.
 • Паралімпіада в Токіо – дебютна для Трусова.
 • Чемпіон світу на дистанції 50 метрів вільним стилем, також має у своєму активі дві срібні та дві бронзові нагороди світової першості 2019 року. 4-разовий чемпіон Європи.
 • Виступає в класах S7, SB6, SM7. До них належать спортсмени, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті параатлети, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *