Українець Трусов зі світовим рекордом здобув “золото” Паралімпіади-2020 у плаванні – Суспільне Новини

Перше “золото” українця на Іграх.

Україна здобула 48 медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. На дистанції 100 метрів вільним стилем (клас – S7) золоту нагороду виграв плавець Андрій Трусов.

Трусов змагався на четвертій для себе дистанції на Паралімпіаді-2020. У двох із трьох йому вдалося виграти срібні нагороди: 200 метрів комплексним стилем та 400 метрів вільним стилем.

У фіналі дистанції 100 метрів вільним стилем Трусов змагався із ще одним українцем – чемпіоном 100-метрівки брасом Євгенієм Богодайком. При цьому саме Богодайко був чинним паралімпійським чемпіоном на цій дистанції перед фінальним запливом.

Однак головним претендентом на нагороди у 100-метрівці вільним стилем був саме Трусов. Час 21-річного українця у кваліфікації склав 1:10.20 хвилин – швидше проплив лише аргентинець Фернандо Карломаньйо, який встановив паралімпійський рекорд у кваліфікації. Серед претендентів на нагороди був і ізраїльтянин Марк Маляр, який двічі випереджав Трусова на дистанціях.

У фіналі Трусову вдалося виграти. Причому зробив це зі світовим паралімпійським рекордом! На фініші українець показав результат 1:08.14 хвилин.

Плавання. 100 метрів, вільний стиль (клас – S7)

 1. Андрій Трусов (Україна) – 1:08.14 хвилини
 2. Фернандо Карломаньйо (Аргентина) – 1:08.83 хв
 3. Марк Маляр (Ізраїль) – 1:10.08 хв

 • 5. Євгеній Богодайко (Україна) – 1:11.57 хв.

Це третя медаль Трусова на Паралімпіаді-2020. І друге “золото” у шостий змагальний день – володарем першої медалі найвищого гатунку стала Марина Литовченко (настільний теніс).

Читайте також: Україна здобула одинадцяте “золото” Паралімпіади-2020: його виграла тенісистка Литовченко

Усі медалі України у шостий змагальний день Паралімпіади-2020

 • “золото”: Марина Литовченко (настільний теніс, клас – 6), Андрій Трусов (плавання, 100 метрів, вільний стиль, клас – S7)
 • “срібло”: Віктор Дідух (настільний теніс, клас – 8), Андрій Дорошенко (кульова стрільба, клас – SH1)
 • “бронза”: Ірина Щетник (кульова стрільба, клас – SH1)

Хто такий Андрій Трусов

 • 21-річний параатлет, який на змаганнях представляє Донеччину і виступає в плаванні.
 • Паралімпіада в Токіо – дебютна для Трусова.
 • Чемпіон світу на дистанції 50 метрів вільним стилем, також має у своєму активі дві срібні та дві бронзові нагороди світової першості 2019 року. 4-разовий чемпіон Європи.
 • Виступає в класах S7, SB6, SM7. До них належать спортсмени, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті параатлети, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *