Як виграти в ставках на теніс?

Як виграти в ставках на теніс?

Теніс входить до трійки найкраще освітлюваних букмекерами спортивних дисциплін. Висока популярність тенісу серед любителів азарту зумовлена відразу декількома факторами, серед яких велика частота проведення матчів і зручна гра в режимі Live. Може здатися, що передматчева аналітика тенісних матчів набагато складніша за інші види спорту, і це думка має право на життя. Які ж чинники впливають на успішність прогнозування тенісних матчів?

Покриття корту – визначальний момент

Чи помічали, як деякі тенісисти змінюються на очах у середині сезону? Пов’язано це з тим, що багато спортсменів спеціалізуються на матчах на грунті, а грунтова частина сезону стартує в травні-червні. Покриття має чималий вплив. Саме від типу корту залежать такі показники, як швидкість польоту м’яча, обертання і сила відскоку.

На грунті відскік високий і повільний, в результаті подача не грає великої ролі, виграють зазвичай ті спортсмени, чия гра більш тонка і точна. На траві і харді куди більше значення має подача, і гравці з потужними подачами отримують перевагу над суперниками. Існує думка, що реальну силу тенісиста відображає його гра на харді, саме тому більшість турнірів сезона проводяться на твердому штучному покритті.

Розглядаючи ставки на теніс коефіцієнти букмекерської контори, необхідно враховувати, як кожен із суперників грає на тому чи іншому корті. Безкоштовні прогнози на теніс на сьогодні формуються як раз з урахуванням форми гравців на конкретному покритті.

Статус змагань і мотивація

Мотивація спортсменів невипадково часто виходить на перше місце при прогнозуванні тенісних матчів. Саме бажання того чи іншого спортсмена виграти сет, гру або турнір дозволяє йому рухатися до перемог. Перемоги в турнірах приносять не тільки солідні призові, але і рейтингові очки.

На мотивацію гравців безпосередньо впливає статус турніру. Гравці, які виступають в основній частині турнірів серії Великого Шолома, завжди будуть до останнього боротися за перемогу. Тоді як менш рейтинговими турнірами деякі тенісисти готові пожертвувати задля відновлення форми і отримання повноцінного відпочинку. Іноді досить простежити статистику виступу тенісистів за останні роки, щоб розібратися в їх відношенні до турнірів різного рівня.

Як поточна форма впливає на коефіцієнти в тенісі

У тенісі, як і в будь-якому виді спорту, кожен спортсмен має незручних, зручних і принципових суперників. Навіть у першої ракетки світу завжди є опонент з другої сотні рейтингу, з яким фаворит не побажав би зустрічатися ні за яких обставин. У таких випадках незручність суперника досягається за рахунок нестандартної подачі, незвичайного стилю гри і інших чинників. Знову ж слід враховувати тип корту, адже, наприклад, до болю незручний на грунтовому корті суперник може бути дуже легко переможений на траві.

Багато що в кожній окремій грі залежить ще й від поточної форми суперників. Теніс – це той вид спорту, в якому серії можуть затягуватися, а психологічний стан гравців як ніколи важливо враховувати при складанні прогнозів. Кращі прогнози на тенісні матчі враховують всі чинники, які можуть вплинути на результат.

Про важливість вміння аналізувати в ставках на теніс

Робота зі статистикою – одна з обов’язкових умов складання хорошого прогнозу на теніс. Минулі результати суперників як ніщо інше можуть допомогти скласти об’єктивну картину майбутнього поєдинку. Ставки в тенісі повинен враховувати наступні статистичні дані:

 • Відсоток виграшу на першій і другій подачі;
 • Відсоток виграшу матчів на окремому покритті;
 • Відношення між активно виграними очками та невимушеними помилками;
 • Відсоток відіграних і виграних брейк-поінтів.

Особливості ставок на жіночий теніс

Якщо у вас вже є невеликий досвід в ставках, то ви напевно знаєте, що дуже складно передбачити результат гри жінок в тенісі. Навіть професійні гандікапери відхрещуються від таких ставок, так як вони не можуть гарантувати постійного прибутку. За останні роки в чоловічому тенісі відразу кілька гравців (Федерер, Джокович, Надаль) демонструють стабільно високий рівень тенісу і регулярно виходять у фінали турнірів Великого шолома. У жіночому турі такою стабільністю може похвалитися хіба що Серена Вільямс. Тож ставки на жіночий теніс є більш складними для прогнозування.

Якщо говорити про відмінності чоловічого тенісу від жіночого, насамперед потрібно виділити наступні особливості WTA:

 • менш сильна подача;
 • велика кількість несподіваних результатів;
 • нестабільні виступи багатьох учасниць на дистанції;
 • психологічна нестабільність тенісисток.

Може здатися, що ставки на жіночий теніс – це програшна справа. Однак, багато гравців досягають стабільного прибутку навіть на тривалій дистанції. Як варіант – можна ставити на брейки (їх в жіночому тенісі помітно більше, ніж у чоловіків) і позитивну фору андердога (розгроми для жіночого тенісу – велика рідкість).

Ставки в лайв на теніс

Теніс – оптимальний вид спорту для лайв-ставок. Він дуже динамічний, ставки на теніс розраховуються швидко, і з’являється можливість швидко заробити. Шанси виграти гейм є як у фаворита, так і у аутсайдера, а вірно оцінити поточну форму тенісистів в лайв простіше, ніж у передматчевій лінії. Коефіцієнти в тенісному матчі постійно змінюються, тож з’являється шанс зробити ставку за підвищеним коефіцієнтом. Щоб не втратити гроші на швидких ставках, важливо вірно оцінити шанси тенісистів і вибрати момент для ставки на теніс. Також потрібно заздалегідь визначитися зі стратегією на матч.

 1. Ставки на брейк-пойнт аутсайдера. Оберіть той момент, коли приймаючому аутсайдеру залишається виграти один розіграш для перемоги в геймі. Це ризикована стратегія, але з великими коефіцієнтами. Вам потрібно дочекатися рівного рахунку в сеті: 3:3, 4:4, 5:5. Якщо аутсайдер не програв жодної своєї подачі і буде грати на прийомі – робіть лайв-ставку на його брейк-пойнт. Якщо ставка не заходить, треба підвищити суму наступної вдвічі.
 2. Ставки в лайв на теніс на тай-брейки – на переможця в додатковому геймі за рахунку 6:6. Важливо знайти статистику тенісиста по тай-брейках – у кого вищий відсоток перемог на тай-брейках, на того треба ставити. Важливу роль знову ж відіграє покриття, адже якщо тенісист виграє тай-брейки на траві, це не означає, що він буде добре грати на грунті.
 3. Ставки на тенісиста, що подає першим в першому геймі. Як показує статистика, чоловіки з рейтингу ATP виграють 88% своїх перших подач, а жінки з рейтингу WTA – 74%. Якщо сили суперників приблизно рівні, робіть ставку на тенісиста, який подає. Якщо ставка не зіграла і коефіцієнт більше 2.00 – грайте догоном, але вже в іншому матчі. Якщо коефіцієнт нижче 2.00, використовуйте іншу стратегію.
 4. Стратегія 40:40. Ставки в лайв на теніс на те, що в геймі буде рахунок 40:40. Коефіцієнти на такий результат зазвичай варіюються в межах 2.50-4.00. Вступайте в гру з другого або третього гейма, це дозволить зробити висновки про характер матчу. Рахунок 40:40 найчастіше доводиться на 4-9 гейми, коли один з тенісистів може піти у відрив або перемогти в сеті, тому починається непоступлива гра.

Рейтинг гравців – не кращий помічник в ставках на теніс

Багато професіоналів стверджують, що рейтинг тенісистів більше заплутує, ніж допомагає прогнозистам. Знову-таки через гру на різних покриттях актуальність рейтингу часто просто втрачається. В результаті спортсмен, що знаходиться за межами першої сотні рейтингу, може на рівних грати з суперником з топ-10. Більш того, падіння в рейтингу може бути викликано не тільки ігровими факторами, але і стати наслідком отриманих травм і дискваліфікації. Висновок очевидний: далеко не завжди позиція гравця в рейтингу сповна відповідає рівню його гри.

Якісні прогнози на теніс може робити далеко не кожен гравець букмекерської контори. Тільки всеохоплюючий підхід до складання прогнозу на тенісний матч може дозволити зробити вдалу ставку і виграти у букмекера.