ЗОЦ: «Складається враження, що основна збірна – закритий клуб» – Спорт.ua

Тренер резервної чоловічої збірної України Микола Зоц розповів про те, чому ніхто зі спортсменів команди «Б» не взяв участі в етапі Кубка світу в Ансі.

«Скажу чесно, щодо поїздки до Ансі було кілька варіантів. Особисто я хотів, щоб спортсмени команди «Б» там виступили, але старший тренер збірної має трохи своє бачення, на що він має повне право, бо відповідає за кінцевий результат. Зі свого боку, я можу тільки пропонувати якісь варіанти, а вже приймуть їх чи ні – це інше питання.

Так ось після гонок Кубка Австрії, який проходив під час збору в Обертіліасі, я бачив, що і Ткаленко, і Лесюк перебувають не в оптимальній формі, і на Кубку світу з нею боротися практично неможливо. Моя пропозиція була такою, щоб там виступили Насико, Труш та Доценко, а з Хохфільцена до них приєднався Тищенко. Санітра не прийняв цей варіант, заявивши, що з команди «Б» можна взяти лише одного спортсмена, а Ткаленко та Лесюк стовідсотково мають бігти у Франції.

Тепер другий момент. Виникло питання, а чому брати лише одного спортсмена з команди «Б», адже за логікою залишається вільним ще одне місце. Я підняв це питання і запропонував кандидатуру Насика та Труша, на що знову отримав відповідь, що потрібний лише один спортсмен, і ніяк інакше.

Після цього ми прийняли рішення, що всі спортсмени команди «Б» залишаться виступати на Кубку IBU в Обертіліасі, бо там також були важливі гонки. До того ж вимальовувалась непогана естафета, бо приїхав сильний склад жіночої збірної.

Звичайно, ця ситуація для мене досі трохи незрозуміла. Складається певне враження, що команда «А» має свій закритий клуб, а у нас свій. У моєму розумінні – це має бути єдиний механізм, який працює на загальний результат.

Яскравий приклад цього – команда «Б» та юніори. Ми готувалися весь сезон разом, а коли розпочалися етапи юніорського Кубка світу, ми щодня на зв’язку з Романом Лейбюком, який знаходитиметься безпосередньо на місці стартів. Обговорюємо всі деталі, формуємо склад на естафету. З основною командою, на жаль, такої комунікації немає, і мені це здається трохи дивним. Навіть якщо взяти того ж Насика. На Кубку IBU у Шушені він значно вигравав ногами у Тищенка, у мас-старті з 5 колами був 22-м, тоді як Артем 26-й з одним штрафом. Після цього я запропонував, щоб на Кубок світу до Гохфільцена їхав саме Насико, але все одно викликали Тищенка. Взагалі вважаю, що вже після перших гонок на Кубку світу в Естерсунді, Денис мав залишатися у розташуванні основної команди. Вже тоді було видно, що має потенціал, і він може додавати.

Розумію, що у Санітри є своя стратегія та тактика, але все-таки у нас не футбольна команда, щоби хтось із спортсменів не підходив під тактику. У нас на чолі має стояти результат спортсмена і показані ним секунди», – сказав Зоц.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *